BAUSKAS RAJONA BĒRNU UN JAUNIEŠU CENTRS  1996 – 2010

Iestādē ne tikai turpina darboties dažādi kultūrizglītības pulciņi, bet tas ir arī rajona ārpusskolas un ārpusklases darba metodiskais un audzināšanas centrs. Tiek rīkoti talantu un mākslinieciskās pašdarbības konkursi, skates, vides aktivitātes. 

Pirmskolnieki ar lielu prieku iesaistījās mazās estētikas skolas daudzveidīgajās aktivitātēs. Bauskas rajona BJC rosināja tradicionālā konkursa “Gada skolēns” rīkošanu.

1.rindā no kreisās Ligita Irbīte, Ilze Krieviņa. Stāv no kreisās Daile Feldmane, Sanita Gailuma, Maiga Puķīte, Pēteris Ozols, Dzintra Skurba, Tija Bušmane, Līga Kirilko, Māra Paltiņa

No kreisās: Līga Kirilko, Ligita Irbīte, Dzintra Skurba, Sanita Gailuma

 Līgas Kirilko atmiņas 

2021.gada 1.februārī

Bauskas rajona Bērnu un jauniešu centrā sāku strādāt 1998.gada 1.septembrī, kad pēc  dēla piedzimšanas, mani darbā uzrunāja un pieņēma toreizējā Bauskas rajona Bērnu un jauniešu centra direktore Dzintra Skurba.

Man-mazas lauku skolas direktora vietniecei- tas bija liels izaicinājums.   Direktore Dzintra Skurba bija direktore, kura, lai gan prasīga, korekta , vienmēr ļoti rūpējās  par saviem darbiniekiem un uzticējās . Dzintra šo darba gadu laikā iemācīja, ka ikvienam pasākumam ir rūpīgi jāgatavojas. Visi lielie rajona pasākumi tika rūpīgi plānoti un gatavoti, strādājot vienotā komandā. Katrs iesaistītais zināja savus pienākumus un bija atbildīgs par to izpildi.

Manos metodiķa darba pienākumos bija darbs ar Bauskas rajona skolu direktoru vietniekiem audzināšanas darbā un skolu pašpārvalžu vadītājiem. Reizi mēnesī tikāmies ar audzināšanas vietniekiem darba sanāksmēs, kur plānojām visa rajona darbu audzināšanas jomā, pārrunājām dažādu pasākumu norisi un dalījāmies  ar labās prakses piemēriem. Katra mācību gada beigās rīkojām Metodisko izstrādņu tirdziņu, kā rezultātā tapa grāmata „Palīgs klases audzinātājam”.

Skolu pašpārvalžu  vadītājiem organizējām „Līderu skolu”, lai, tiekoties dažādu skolu aktīviem jauniešiem, mācītu viņus izvirzīt mērķus, plānot darbu, lai mērķus sasniegtu, attīstītu prasmes strādāt komandā, vērtēt un analizēt padarīto. Šeit lieli palīgi bija vadošo vidusskolu skolēnu domju vadītāji, kuri  dažkārt vadīja šīs nodarbības, dalījās ar savu pieredzi  un zināšanām.

Ar mani šajā laikā strādāja vēl metodiķes: Maija Rikmane, kuras darba pienākumos bija rajona interešu izglītība (skolu pulciņu finansējuma sadale un uzraudzība, vizuālā un lietišķā māksla, plānot izstādes, konkursus šajās jomās , centra pulciņu darba  koordinēšana),

Ilze Krieviņa un Māra Filipoviča, kuras sadarbojoties , pārzināja rajona skolu korus, ansambļus, deju kolektīvus un  skatuves runas un teātru kolektīvus. Organizēja rajona skates un konkursus.

Toreiz Bērnu un jauniešu centra darbinieki bija kā viena ģimene. Viens par otru zinājām gandrīz visu. Šajā laikā kā pulciņu skolotāji pamatdarbā strādāja- Tija Bušmane, Daile Feldmane, Maiga Puķīte, Ligita Irbīte un Pēteris Ozols. Tie ir cilvēki, kurus vēl šodien  prieks satikt.

Dzīve nestāv uz vietas. Tad Maiju nomainīja  Sanita Gailuma, Māru, kā metodiķi , Māra Kuļikauska, Māru Kuļikausku- Daira Peltmane.

Līdz ar Izglītības nodaļas vadītājas Aijas Spriņķes piedāvājumu 2007.gadā sāku strādāt Bauskas rajona Izglītības nodaļā par Pieaugušo izglītības darba speciālistu. 

 "Mazajā estētikas skolā" tika iestudēta izrāde "Sīpoliņš", Ilze Krieviņa kopā ar dalībniekiem 1999.gada 25.februārī

Ilzes Krieviņas atmiņas

 2021.gada aprīlī

Ilgus gadus nams man saistījās ar pionieru aktivitātēm, bet šķiet 1997.gadā pamanīju Kalna ielas malā bērnu darbu izstādi! Tā laikam bija pirmā reize, kad nams iznāca ielās, lai sevi reklamētu sabiedrībai, arī Radio pulciņš kaut ko darīja ar saviem aparātiem uz ielas!

Kad studēju Latvijas Universitātē pedagoģiju, nolēmu mēģināt vadīt aušanas pulciņu bērniem, atnācu  1998. gada augustā pie direktores Dzintras Skurbas, izstāstīju, ko gribu darīt un mani pieņēma darbā.

Tajā laikā kolēģu kolektīvs bija liels, jo visi Bauskas rajona interešu izglītības pulciņi bija štata vietas Bauskas rajona izglītības iestādēs. Nama 1.stāvā atradās grāmatvedes Daigas Čipenas kabinets, algas tika izmaksātas skaidrā naudā, tādēl direktores kabinetā atradās seifs. Ar seifu ir saistīts stāsts par divām laupīšanām, tika nozagtas darbinieku darba grāmatiņas. Vēlāk direktores kabinetam ielika dzelzs durvis, bet tika blakus sienā izlauzts caurums un atkal mēģināja nozagt. Tajā laikā namam nebija signalizācijas un apsardzes.

Ilgus gadus ar namu saistīta bija sētniece, apkopēja, sargs, kurinātāja Anna, kura līdz mūža beigām (~ 2014?) dzīvoja tagadējā veikala “Rozīte” mājā.

Darbs interešu izglītībā atšķiras no darba skolā, tādēļ ir kolēģi, kuri, īsu brīdi pastrādājuši namā, aiziet, bet ir tādi, ar kuriem ilgstoši esmu stradājusi kopā un no kuriem esmu mācījusies: Maiga Puķīte, Tija Bušmane, Veronika Ruķere, Laimdota Sala, Daile Feldmane, Maija Rikmane, Iveta Ročāne, Māra Paltiņa (Filipoviča), Marika Armušēvica, Pēteris Ozols, Žanna Berezina, Maija Rikmane, Līga Kirilko, Daira Peltmene, Renārs Manuilovs, Māra Kuļikauska, Elga Dzene, Gita Sondore, Solvita Jirgensone. 

Vairāk kā 20 gadu laikā, kopš esmu saistīta ar šo darba vietu, mainījušies iestādes nosaukumi, mērķi un uzdevumi, mainījusies ēka Kalna ielā 14, pievienojušās vēl divas ēkas. Mainījās darba apstākļi, pamazām darbā ienāca datori, algas pārskaitīja uz bankas  kontu, mainījušies telefona sakari, faksa aparāti, aktīva arodbiedrības darbība, piketi, streiki, pasākumi, dziesmu svētki. 

Nams Kalna ielā 14 joprojām vienmēr ir pilns ar bērnu čalām, skolotāju idejām un sveic katru garām braucošo ar saviem īpašajiem logiem.

Mazā estētikas skola






Ilze Krieviņa, Dzintra Skurba, Vivita Frīdenberga pasākumā "Gada skolēns 2008" Rundāles pilī


 2001.gadā, svinot BJC 35 gadu jubileju


Galerija